Catering

Firmy-Cateringowe Porównaj ceny cateringu na swoją imprezę.

Wypełnij prosty formularz, a:

  • otrzymasz kilka niewiążących oferty cenowych,
  • bez żadnych kosztów i zobowiązań,
  • oszczędzisz czas i pieniądze.

Porównaj ceny cateringu

Porównaj ceny cateringu

Znajdź i porównaj firmy cateringowe na Twoją imprezę.

Wypełniając prosty formularz w ciągu 24 godzin otrzymasz kilka ofert od różnych firm cateringowych.

Catering – menu

Charakter cateringu zależy od pory wydawania przyjęcia. W zależności czy będzie to obiad, podwieczorek czy kolacja sprawdź jak cena cateringu będzie się różnić. Jeśli mamy w planach proszony obiad to najczęściej składa się na niego kilka dań: zimne przekąski, zupa, drugie danie, deser, ciasta, owoce, natomiast na kolację – zimne i gorące przekąski, ciasto i owoce.

Firmy cateringowe w swoich ofertach mają przygotowane przykładowe menu, z których można skorzystać, ale można również dostosować menu do własnych potrzeb.

Catering – rodzaje

Im bardziej urozmaicone jest menu tym przyjęcie jest atrakcyjniejsze jednak podnosi to koszt cateringu. Jeśli przygotowujemy „małe” przyjęcie warto zdecydować się na jedną kuchnię (włoską, japońską, francuską, polską) i przygotować w niewielkich ilościach kilka różnych potraw, np. przekąsek albo kilka dodatków do potrawy głównej.

Jeśli organizujemy z przyjaciółmi przyjęcie z kawę czy herbatą najlepiej sprawdzi się słodki catering. W ofercie cateringowej znajdziemy potrawy słodkie: desery zimne i gorące, ciasta, owoce, słodycze. Bardzo to ożywi menu.

Catering – alkohol

Należy zastanowić się nad wyborem alkoholi dla dorosłych. Trunek musi pasować do potrawy ale również powinien smakować gościowi. Firmy cateringowe często w swoich ofertach mają również wybór alkoholi. Jednak często bardziej się opłaca w alkohol zaopatrzyć się samemu.

Kiedy catering?

Wydawanie przyjęcia w domu dla wielu osób kojarzy się z ciężką pracą. Najpierw wymyślenie odpowiedniego menu, następnie targanie ciężkich zakupów by następnie spędzić kilka jak nie kilkanaście godzin w kuchni. Często na miłe rozmowy z przyjaciółmi brakuje nam sił i ochoty.

Oczywiście są osoby, którym przygotowywanie menu na przyjęcie sprawia dużą przyjemność. Jednak są to wyjątki, które jedynie potwierdzają regułę. Większość z nas nie lubi tych przygotowań i najchętniej od razu przeszłaby do etapu końcowego jakim jest samo przyjęcie.

Catering – koszty

Przede wszystkim musisz się zastanowić jaką kwotę chcesz przeznaczyć na przyjęcie, a później dostosować do tego rodzaje potraw i napojów. Na początek policz wszystkich zaproszonych gości. Jeśli wśród gości są dzieci warto zastanowić się czy będzie dla nich przygotowane oddzielne menu. Biorąc pod uwagę powyższe wskazówki można ustalić orientacyjnie cenę cateringu.

Zaoszczędź czas i pieniądze.

Znajdź i porównaj firmy cateringowe w swojej okolicy.

Wypełniając prosty formularz w ciągu 24 godzin otrzymasz kilka ofert od różnych firm cateringowych.