Firma cateringowa: wskazówki jak wybrać dobrą firmę cateringową – Warszawa |

Jak wybrać firmę cateringową

Firmy-Cateringowe Porównaj ceny cateringu.Wypełnij prosty formularz, a:

  • otrzymasz kilka niewiążących oferty cenowych,
  • bez żadnych kosztów i zobowiązań,
  • oszczędzisz czas i pieniądze.

Porównaj ceny cateringu

Porównaj ceny cateringu

Zaoszczędź czas i pieniądze. Znajdź i porównaj ceny cateringu. Wypełniając prosty formularz w ciągu 24 godzin otrzymasz kilka ofert cateringu.

Jak wybrać firmę cateringową

Wydawanie przyjęcia w domu dla wielu osób kojarzy się z ciężką pracą. Najpierw wymyślenie odpowiedniego menu, następnie targanie ciężkich zakupów by następnie spędzić kilka jak nie kilkanaście godzin w kuchni.

Często na miłe rozmowy z przyjaciółmi brakuje nam sił i ochoty. Oczywiście są osoby, którym przygotowywanie menu na przyjęcie sprawia dużą przyjemność. Jednak są to wyjątki, które jedynie potwierdzają regułę. Większość z nas nie lubi tych przygotowań i najchętniej od razu przeszłaby do etapu końcowego jakim jest samo przyjęcie.

Od kiedy na rynku pojawiły się firmy cateringowe takie rozwiązanie okazało się możliwe. Jednak samo wynajęcie firmy cateringowej nie oznacza sukcesu. Aby przyjęcie się udało należy wybrać dobrą i sprawdzoną firmę cateringową. Oto kilka wskazówek.

Koszt cateringu

Zanim zdecydujesz się na firmę cateringową warto zastanowić się jaką kwotę chcesz przeznaczyć na przyjęcie, a później dostosować do tego rodzaje potraw i napojów.

Na początek policz wszystkich zaproszonych gości. Jeśli wśród gości są dzieci warto zastanowić się czy będziesz przygotowywać oddzielne menu dla dzieci. Biorąc pod uwagę powyższe wskazówki można ustalić orientacyjnie cenę cateringu. Możesz również skorzystać z darmowej wyceny.

Rodzaj cateringu

Rodzaj cateringu zależy od pory wydawania przyjęcia. W zależności czy będzie to obiad, podwieczorek czy kolacja cena cateringu będzie się różnić.

Jeśli mamy w planach proszony obiad to na menu cateringowe najczęściej składa się kilka dań: zimne przekąski, zupa, drugie danie, deser, ciasta, owoce, natomiast jeśli zamawiamy catering na kolację – zimne i gorące przekąski, ciasto i owoce.

Firmy cateringowe w swoich ofertach mają przygotowane przykładowe menu, z których można skorzystać, ale można również dostosować menu cateringowe do własnych potrzeb.

Catering a alkohol

Należy zastanowić się nad wyborem alkoholi dla dorosłych. Trunek musi pasować do potrawy ale również powinien smakować gościowi. Firmy cateringowe często w swoich ofertach mają duży wybór alkoholi. Jednak zazwyczaj bardziej się opłaca samemu zakupić alkohol.

Dodatkowe usługi cateringowe

Im bardziej urozmaicone jest menu cateringu tym przyjęcie jest atrakcyjniejsze, jednak podnosi się również koszt cateringu. Jeśli przygotowujemy „małe” przyjęcie warto zdecydować się na jedną kuchnię (włoską, japońską, francuską, polską). Firmy cateringowe mogą przygotować w niewielkich ilościach kilka różnych potraw, np. przekąsek albo kilka dodatków do potrawy głównej. Bardzo to ożywi menu cateringu.

Jeśli organizujemy z przyjaciółmi spotkanie „na kawę” czy „na herbatę” najlepiej sprawdzi się słodki catering. W ofercie firm cateringowych znajdziemy potrawy słodkie: desery zimne i gorące, ciasta, owoce, słodycze.

Porównaj ceny cateringu!

Zaoszczędź czas i pieniądze. Znajdź i porównaj menu i cenniki firm cateringowych. Wypełniając prosty formularz w ciągu 24 godzin otrzymasz kilka ofert cateringu.